חיפוש עולים ומעפילים

מנוע החיפוש החדש מבית MyHeritage
מפתיע בפשטות החיפוש ובתוצאות המדהימות

בעבר כתבתי פוסט המדריך איך למצוא מידע אודות עולים ומעפילים ואחד הטיפים היה לגשת לארכיון המדינה ולחפש את רשימת הנוסעים לפי תאריך העליה של האדם שאת עברו אנו מבקשים לחקור. הבעיה הגדולה היתה שהמידע לא היה ממופתח והיה צורך לעבור במשך שעות על עשרות ומאות רשומות בתקווה למצוא את המידע המבוקש.

 

לאחרונה העלתה חברה MyHeritage  מנוע חיפוש בשם "רשימות עולים" המאפשר לא רק למצוא את הפרטים אודות האדם אותו אתם מחפשים אלא לעשות חיפושים בחתכים שונים ורבים ולמצוא מידע רב ערך שלא היה ניתן להפיק עד כה.

 

מנוע החיפוש מאפשר לאתר בחינם פרטים מתוך מאגר של 1,776,635 רשומות את המידע על פי החתכים הבאים: שם פרטי, שם משפחה, תאריך לידה, מקום, שם האב, שם האם, בן/בת הזוג, תאריך התאזרחות, מין ועוד.

מנוע חיפוש רשימות עולים מי הריטג' myheritage

מעט מידע על האוסף

אוסף זה הוא אחד המקורות המקיפים ביותר הקיימים לגנאלוגיה בישראל. הוא מכיל רשימות של עולים לישראל מ1919 והלאה, שתומללו על ידי MyHeritage מתמונות המאוחסנות בארכיון ישראל. רוב התוכן הוא בעברית, אך הודות לטכנולוגיית תרגום השמות הגלובלית של MyHeritage ניתן לחפש אותו באנגלית ובשפות אחרות. האינדקס מכיל את שם העולה, שנת לידה, גיל, מקום מגורים לשעבר, תאריך ומקום עלייה, מקום מגורים, הספינה וקרובי משפחה.

האוסף נוצר מספרים המכילים רשימות שמות של עולים (בעיקר בעברית), המסודרים בסדר כרונולוגי לפי תאריכי ההגעה לארץ ישראל ולמדינת ישראל. האוסף כולל גם רשימות של נוסעים שהגיעו כתיירים או תושבים חוזרים וילדים שהגיעו במסגרת עליית הנוער. חלק מהעולים שנסעו לישראל בשנים מאוחרות יותר הגיעו בטיסות ולא באניות.

לחיפוש קרוביכם לחצו על הקישור למנוע החיפוש

בהצלחה !

מעט מידע עלינו

"שורשים ואילנות" מתמחה בחקר משפחות יהודיות ממזרח וממרכז אירופה.
אמנם היכולת להתחקות אחר ההיסטוריה המשפחתית דורשת רמה גבוהה של מקצועיות, מומחיות וידע אך גם לא מעט מזל. (ישנן מדינות שלא נותר תיעוד ומסמכים המאפשרים ביצוע מחקר גניאולוגי משמעותי.)

זאת הסיבה שהשקנו את המחקר הראשוני החינמי ללקוחות המעונינים בשרות שלנו.

אם מקורה של משפחתכם ממרכז אירופה או מזרחה, ואתם מעונינים בביצוע מחקר מקצועי נשמח לבצע עבורכם מחקר ראשוני ללא תשלום

בו נבחן האם ישנם מספיק מקורות מידע לביצוע מחקר מקיף בתשלום.

אודות המחבר

6 תגובות
 1. רות קלפוס לבית ריינהרץ

  כל מידע על משפחתי יתקבל בברכה

 2. אסתי

  מחפשת פרטים על פרידה וינברגר מצכיה .

 3. רמי

  אני מחפש את מקורות משפחות אבי –
  משפחת אושה: הגיעו לארץ מ-רוסיה.
  בילדותו של סבי משפחתתו הגיעה ללניגראד מהעיר סטארהירוסה.
  ומשפחת אימי: משפחת יושע הגיעו לארץ מיגוסלביה לפני כמה דורות.

השארת תגובה